Aktualności

Dlaczego musisz mieć duże garnki w kuchni?

Garnki to, obok praktycznych patelni i eleganckiej zastawy stołowej, podstawa wyposażenia kuchennych szafek. Najwygodniejszą opcją jest zakup kompletu garnków o różnych pojemnościach, dzięki czemu mamy naczynia do gotowania różnych dań: zup, gulaszów, sosów, ziemniaków, ryżu, makaronu i wielu innych. 

Czy warto inwestować w duże garnki, na przykład garnek 7-litrowy lub większy? 

Kiedy przydają się duże garnki?

Komplety garnków zawierają garnki o różnych pojemnościach: 1, 2, 3 czy nawet 7 czy 10 litrów. W przypadku gotowania dla dużej rodziny, posiadanie dużych garnków w ogóle nie podlega dyskusji. Duże garnki są wygodne, pojemne, a dopasowane pokrywki zapobiegają wyparowywaniu cennych składników podczas gotowania. 

W dużym garnku można ugotować zupę na 2-3 dni i mieć gotowe danie oraz chwilę czasu dla siebie, zamiast spędzania w kuchni codziennie kilku godzin. Czy osobom mieszkającym samotnie lub rodzinom 2-3 osobowym opłaca się mieć naprawdę duże garnki? Oczywiście – szczególnie jeśli od czasu do czasu zdarza im się przyjmować u siebie gości. 

Kiedy sprawdzają się duże garnki?

 • przy dużej rodzinie;
 • podczas gotowania posiłków na dwa dni;
 • podczas świąt i rodzinnych obiadów – ugotowanie większej ilości zupy, bigosu, gulaszu czy kompotu wymaga sporej pojemności;
 • urodziny, imieniny i inne towarzyskie okazje – chcesz podjąć swoich przyjaciół ciepłym daniem? Nie obejdzie się bez dużego garnka;
 • przygotowanie przetworów – wiele osób uwielbia domowe przetwory i co roku przygotowuje je w większych ilościach, dlatego duży garnek może okazać się niezbędny.

Nawet jeśli garnek 7 litrowy lub większy przydaje Ci się tylko raz czy dwa razy do roku i tak warto mieć w swojej kuchni przynajmniej jeden taki egzemplarz.

Duże garnki Gerlach – czym się charakteryzują?

Garnki Gerlach są znane z dobrej jakości i modnego designu. Bez względu na to, czy potrzebujesz kompletu, składającego się z kilku garnków o różnych pojemnościach czy jednego naprawdę dużego garnka, możesz mieć pewność, że Gerlach to zawsze będzie dobry wybór. 

Jakie atuty mają garnki Gerlach?

 • są wykonane z dobrych jakościowo materiałów;
 • mają interesujący, modny design;
 • ich dopasowane pokrywki chronią przed utratą cennych składników, ale jednocześnie pozwalają na pozbycie się nadmiaru pary;
 • są wyposażone w wygodne uchwyty;
 • nadają się na różnego rodzaju kuchenki: indukcyjne, elektryczne, gazowe, ceramiczne;
 • niektóre posiadają wewnętrzną miarkę, ułatwiającą odmierzenie składników czy nawet specjalne naczynie do gotowania na parze.

Garnki Gerlach urzekają designem i jakością. Zwróć uwagę na garnki wykonane ze stali nierdzewnej 18/10, o dużej odporności na korozję i odkształcenia. Takie są na przykład nowoczesne i efektowne garnki z linii SMART, które możesz zobaczyć tutaj – https://gerlach.pl/duzy-garnek-simple-70l albo tu – https://gerlach.pl/duzy-garnek-simple-10l

Dobrą propozycją będą komplety garnków ze stali szczotkowanej – https://gerlach.pl/zestaw-garnkow-8-el-brava, o wyjątkowym połysku, prawdziwa ozdoba nowoczesnej kuchni. Garnki Gerlach mają pokrywki z wytrzymałego szkła hartowanego. 

Postaw na duże garnki od Gerlach i przygotuj swoje popisowe dania w najlepszych warunkach!